• Szkolny konkurs historyczny „NIEZŁOMNI – WYKLĘCI – SYLWETKI BOHATERÓW PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO”

Zapraszam zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie historycznym „NIEZŁOMNI – WYKLĘCI – SYLWETKI BOHATERÓW PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO”

Udział: konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII – VIII

Cele: przybliżenie sylwetek bohaterów podziemia niepodległościowego; uczczenie  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzonego 1 marca; kształtowanie postaw patriotycznych.

Zasady: uczestnik przygotowuje album o pięciu (wybranych przez siebie) żołnierzach podziemia niepodległościowego. W pracy należy uwzględnić:

- kim byli żołnierze wyklęci,

- imię i nazwisko wybranych bohaterów, pseudonimy, lata życia, przebieg służby, gdzie zostali pochowani (jeśli znane jest miejsce pochówku).

Ocenianie prac uczestników:

1. Poprawność pod względem merytorycznym – zgodność przedstawionych w albumie informacji z prawdą historyczną.

2. Estetyka wykonania pracy – album musi być wykonany ręcznie (pomijając wizerunki wyklętych, mapy czy odznaczenia).

Podpisane (imię, nazwisko, klasa) prace należy składać u p. A. Włoch do 28 lutego 2022 r. (do godziny 12:00).

Serdecznie zapraszam!

Anna Włoch