• Rozstrzygnięcie konkursu (po)wakacyjnego: „Matematyka, wakacje i Ja”

• Konkurs ogłosiłam tuż przed wakacjami 2024 r. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na „matematykę” podczas wakacyjnych podróży, odpoczynku w domu, realizowaniu swoich pasji itp. Warunkiem konkursu było pokazanie w swoich pracach elementów matematyki (liczby, kształty, pomiary, itp.).

Wszystkie prace konkursowe spełniły w/w warunek. Uczniowie klas 3-8 wykonali ciekawe prace ,a wakacyjne podróże nabrały innego wymiaru. Cel został osiągnięty. Uczestnicy Konkursu otworzyli szerzej oczy i zauważyli, jak wiele matematyki jest w otaczającym nas świecie, w codziennym życiu. Dziękuję wszystkim uczestnikom Konkursu.

Nagrody przyznałam w kilku kategoriach:

Film:

I miejsce ex aequo otrzymują Amelia Nowakowska kl.3d oraz Mikołaj Kozioł kl.7b

Plakat:

I miejsce ex aequo otrzymują :Iga Szczęsny klasa 4c oraz Alan Kobiałka kl.6a

Wyróżnienie otrzymują: Wojciech Juszczak kl.5b oraz Ignacy Marchewicz kl.6a

Obraz:

I miejsce ex aequo otrzymują: Julia Kustra kl.8b oraz  Jakub Kustra kl.8b

Dziennik z podróży:

I miejsce ex aequo otrzymują :Filip Pyda kl.8a oraz Wiktor Szynglarewicz kl.8b

Makieta:

I miejsce otrzymuje: Maksymilian Walaszek kl.6a

Jako podsumowanie Konkursu warto zacytować Alberta Einsteina:

„Matematyka jest produktem myśli ludzkiej, niezależnej od doświadczenia, a jednak wspaniale pasuje do świata realnego i tak świetnie go tłumaczy”.

Organizatorka konkursu „Matematyka, wakacje i Ja”

Dorota Ratuszniak

poniżej przesyłam linki do filmów konkursowych :Mikołaja kl.7b

Amelii kl.3d

Film:

• PODSUMOWANIE ZBIÓRKI DARÓW DLA POWODZIAN

• Z wielką radością informujemy, że 24 września 2024 r. przekazaliśmy (zbierane na terenie szkoły) dary dla powodzian. Wspólnie udało nam się uzbierać między innymi: środki czyszczące, środki higieniczne, żywność dla dzieci, żywność o długim terminie przydatności, słodycze czy wodę.

Nasza pomoc trafi do mieszkańców Lewina Brzeskiego.

Z całego serca dziękujemy wszystkim za: ciepłe przyjęcie podjętej przez nas zbiórki oraz otwarte serca dla potrzebujących rodaków.

,,Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”

Carroll Lewis

Nawiązując do powyższego cytatu stwierdzamy, że to nie koniec naszych wspólnych działań dla powodzian.

Razem zrobiliśmy wiele!

Justyna Wacha – Zapała, Anna Włoch