• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• W listopadzie 2023 r. biblioteka szkolna zakończyła wprowadzanie do księgozbioru pozycji zakupionych w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Książki oraz płyty CD z audiobookami były kupowane w trzech partiach, a tytuły konsultowane z uczniami i ich rodzicami, nauczycielami i szkolnymi specjalistami, a także z bibliotekarzami pracującymi w filii nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

Zakupiono 629 pozycji książkowych oraz 30 audiobooków. Co się zmieniło? M.in. odświeżono dział książki historycznej, uzupełniono półki z fantastyką oraz książkami przygodowymi o polecane serie i cykle, w dziale komiksu pojawiły się także mangi. Dla młodszych czytelników zakupiono znane i lubiane przez dzieci książki o zwierzątkach, opowiadania detektywistyczne oraz humorystyczne opowieści o przygodach uczniów szkół podstawowych. W przypadku audiobooków dużą ich część stanowiły lektury szkolne.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wizyty w bibliotece szkolnej i zapoznania się z nowościami!

• „Kuchnie świata – smacznie, zdrowo, kolorowo”

• W październiku poznawaliśmy kuchnie amerykańską. Własnoręcznie przygotowane hamburgery zostały pochłonięte tak szybko, że nawet nie mamy ich na zdjęciach J Warsztaty odbywały się w końcu października, były więc okazją do poznania elementu kultury amerykańskiej jakim jest Halloween. Dzieci wykonały więc , oprócz pysznych hamburgerów, również upiorne dekoracje. Te na szczęście udało się uwiecznić na zdjęciach.

• TEGOROCZNY NOBLISTA Z FIZYKI NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ!

• Prof. Ferenc Krausz – światowej sławy fizyk, laureat tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki odwiedzi PWr. Wizyta związana jest z otwarciem na uczelni współpracującej z naukowcem grupy badawczej. Noblista wygłosi też otwarty wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego.

Prof. Ferenc Krausz jest dyrektorem Instytutu Optyki Kwantowej Maxa Plancka w Monachium. W październiku wspólnie z prof. Anne L'Huillier i prof. Pierrem Agostinim zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Uhonorowano ich za utworzenie nowych narzędzi do badania świata elektronów wewnątrz atomów i cząsteczek.

Więcej informacji pod linkiem:

Wykład można obejrzeć na żywo 7 listopada 2023r. godzina 13:15 (link poniżej):

• Akcja „Przerwa na czytanie”

• Po raz piąty Szkoła Podstawowa nr 34 we Wrocławiu uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

W biciu rekordu uczestniczyło 559 osób, a sama akcja odbyła się 20 października 2023 r. Uczestnicy, zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły, czytali na przerwach międzylekcyjnych na terenie całej szkoły.

Akcja ma wymiar międzynarodowy – w wydarzeniu już po raz czwarty biorą udział szkoły spoza granic Polski, natomiast sama akcja odbywa się po raz ósmy. Ostatni rekord zgromadził 578 tysięcy 433 osoby czytających na przerwie.

Patronat Honorowy nad akcją objęła Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Patronat medialny nad akcją objęła Fundacja Powszechnego Czytania, Polska Sekcja IBBY, Stowarzyszenie EBIB- Elektroniczna Biblioteka, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteki Szkolne Online, Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival, LEGIMI.