• Podsumowanie mobilności na Malcie

W dniach 09.10-13.10.2023 po raz kolejny wzięliśmy udział w projekcie szkoleniowym z zakresu doskonalenia językowego, które prowadzone było przez kadrę nauczycielską z partnerskiej szkoły językowej EC Malta English School doświadczonej szkoły, do której na stałe uczęszcza ok. 800 uczniów z całego świata. To już drugi raz, gdy mieliśmy możliwość uczestniczenia w zajęciach maltańskiej szkoły.

Zajęcia były prowadzone z podziałem na grupy pod względem poziomu językowego. Podział na grupy odbył się po przeprowadzanym teście kompetencji na kilka dni przed wylotem na szkolenie. Grupy były 12 osobowe i tak dobrane, aby wykluczyć kontakt osób wspólnie lecących na szkolenie, a przynajmniej w naszym przypadku tak było, że 4-osobowa grupa uczęszczała na zajęcia w różnych grupach nawet na tym samym poziomie nauczania. Zajęcia prowadzone były w systemie zmianowym – dwa dni poranne, trzy dni popołudniowe. Szkoła opiera dydaktykę o podręczniki National Geographic Learning.

Uczestnicy w ramach zajęć dydaktycznych w szczególności szkolili umiejętności komunikacyjne – konwersacje, na co nacisk kładzie szkoła. W grupach lekcyjnych, na które byliśmy podzieleni, znajdowało się wiele narodowości, nawet z ośmiu różnych państw, takich jak: Japonia, Szwajcaria, Niemcy, Hiszpania, Brazylia, Belgia, Francja, Kolumbia i my z Polski. Taki podział daje możliwość poznania różnic kulturowych i społecznych różnych państw oraz pomaga w rozwijaniu kompetencji językowych, a także przełamywanie barier w posługiwaniu się językiem angielskim a także dostrzeżenie znaczenia wiedzy interkulturowej.

Część kulturowa szkolenia to oczywiście odwiedzenie pięknych oraz ciekawych miejsc Malty oraz Gozo wchodzących w skład archipelagu maltańskiego a także udział w zajęciach dodatkowych szkoły jak joga w języku angielskim.

Malta to archipelag na Morzu Śródziemnym. W rzeczywistości, jedynie 3 spośród maltańskich wysp, są wyspami zamieszkanymi. Pozostałe 4 wyspy są niezamieszkane przez człowieka. Co nie znaczy jednak, że nie wiąże się z nimi ciekawa historia i tajemnice. Każda z maltańskich wysp warta jest uwagi i bliższego poznania co częściowo uczyniliśmy podczas programu kulturowego.

Podczas zwiedzania odwiedziliśmy takie miejsca jak: Valetta, St. Julian, Sliema oraz miasto filmowego Papaya.

Ostatniego dnia odbyło się podsumowanie projektu, uczestnicy otrzymali certyfikaty, zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.

Szkolenie w ramach realizowanego projektu Erasmus+.

„Rozwój nauczycieli i pracowników szkoły rozwojem placówki” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 34 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu.

Nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000075764

• Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

• Zapraszamy o zapoznania się z Harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2023

Harmonogram szczegółowy (test próbny):

17 października    12:00-13:00    Senior    szkoły ponadpodstawowe
            18 października    12:00-13:00    Junior    klasy VII-VIII
            19 października    12:00-13:00    Benjamin    klasy IV-VI
            20 października    12:00-13:00    Skrzat    klasy I-III

Harmonogram szczegółowy (Konkurs Bóbr 2023):

14 listopada    12:00-13:00    Senior    szkoły ponadpodstawowe
            15 listopada    12:00-13:00    Junior    klasy VII-VIII
            16 listopada    12:00-13:00    Benjamin    klasy IV-VI