1. Jeśli u ucznia, który przebywał w rejonie zagrożenia epidemiologicznego lub miał kontakt z chorą osobą zaobserwowano objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem stosuje się następujące czynności:
a) Nauczyciel/ pracownik szkoły doprowadza ucznia do gabinetu pielęgniarki szkolnej.
b) W przypadku niemożności osobistego doprowadzenia ucznia do gabinetu pielęgniarki nauczyciel powiadamia portiernię.
c) Nauczyciel/pracownik szkoły/pielęgniarka zawiadamia dyrektora/wicedyrektora szkoły o złym stanie zdrowia ucznia.
d) Pielęgniarka powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o złym samopoczuciu oraz informuje o kolejnych krokach postępowania.
e) W przypadku nieobecności pielęgniarki szkolnej pracownik sekretariatu informuje rodziców/prawnych opiekunów ucznia o stanie zdrowia ucznia i kolejnych krokach postepowania.
f) W przypadku nieobecności pielęgniarki wyznaczony przez dyrektora/wicedyrektora pracownik szkoły zapewnia uczniowi dalszą opiekę.
g) Dyrektor/wicedyrektor powiadamia telefonicznie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i podejmuje decyzję o zamknięciu szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.
h) W szkole zostaje ogłoszona kwarantanna o czym zostają powiadomieni rodzice /prawni opiekunowie uczniów.
i) W przypadku, gdy uczeń został skierowany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, dyrektor/wicedyrektor szkoły w porozumieniu z właściwym Państwowym Inspektorem Sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu szkoły w celu przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń i przedmiotów.
j) W przypadku kiedy kilku uczniów potrzebuje nagłej pomocy, kieruje się ich do gabinetu pielęgniarki.
2. Uczeń może powrócić do szkoły po dostarczeniu zaświadczenia o braku przeciwwskazań do uczęszczania do szkoły.