Wyniki konkursu geograficznego
Harmonogram spotkań koła CMI
- Rok szkolny 2022/2023 - 2 semestr
Koniec remontu
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Informujemy, że zgodnie z założonym tuż przed wakacjami harmonogramem – zakończyły się prace remontowe w naszej placówce. W związku z tym - z początkiem drugiego semestru (od 27.02.2023 r.) uczniowie klas II-ich i III-ich wracają do swoich sal i nauki w SP przy ul. Gałczyńskiego.
Jeszcze raz przepraszamy wszystkich za dotychczasowe utrudnienia oraz dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość. Ten remont był niezbędny, by zagwarantować uczniom i nauczycielom maksymalne bezpieczeństwo i odpowiednie warunki do nauki i pracy.
Zakres prac remontowych:
W ramach remontu prowadzonego na terenie ZSP 6 przy ul. Gałczyńskiego, m.in.:
- wzmocniono wewnętrzne i zewnętrzne ściany konstrukcyjne,
- ocieplono i pomalowano zewnętrzną elewację budynku,
- wzmocniono stropy nad II piętrem i wyrównano posadzkę w korytarzu,
- wymieniono uszkodzone płytki na klatce schodowej i korytarzu,
- na korytarzu, gdzie usztywniane zostały stropy, ułożono nowe warstwy posadzkowe oraz wykładziny podłogowe,
- przebudowano instalację wodociągową oraz układ hydrantowy - wydzielając przy tym pomieszczenia hydroforni,
- w pomieszczeniach zaplecza szatniowo-sanitarnych sali gimnastycznej usprawniono system wentylacji pomieszczeń,
- wyremontowano i ocieplono dach nad zapleczem szatniowo-sanitarnym bloku sportowego oraz nad salą gimnastyczną placówki.
Wszystkie prace zostały wykonane z zachowaniem wszelkich wymaganych norm i przepisów budowlanych.
Koszt remontu: ponad 2,5 mln złotych.
Inwestycje realizował Zarząd Inwestycji Miejskich.
Z poważaniem
Halina Godlewska
Elewacja po remoncie.
Konkurs Śnieżny dekalog
Wyniki naboru do projektu
Komisja rekrutacyjna dokonała analizy kart zgłoszeniowych i wyłoniła uczestników projektu realizowanego w naszej szkole.
Tytuł projektu: „Rozwój nauczycieli i pracowników szkoły rozwojem placówki” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 34 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu.
„Akcja 1. KA122-SCH - Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej”
Nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000075764
Budżet: 19.901 EUR
Szczegóły w zakładce:
https://sp34.edupage.org/a/rozwoj-nauczycieli-i-pracownikow-szkoly-rozwojem-placowki
Podsumowanie Dnia Życzliwości 2022
Dzień Życzliwości
21 listopada to w kalendarzu naszej szkoły wyjątkowy i niepowtarzalny dzień, gdyż od wielu już lat obchodzimy i promujemy wspaniałe święto, jakim jest Dzień Życzliwości.
Każdego roku włączamy się w obchody tego dnia, które na stałe wpisało się w tradycję naszej szkoły.
W tym roku w holu szkoły znajdowała się tablica informująca o tym wyjątkowym wydarzeniu. W klasach powstały gazetki na temat tego święta, na korytarzach w szkole wywieszone były plakaty informujące o tym wydarzeniu. Autorzy najciekawszych plakatów i gazetek otrzymali kolekcję unikatowych kartek ze wszystkich edycji Dnia Życzliwości, plany lekcji i kalendarzyki.
W klasach 1-8 przeprowadzony został konkurs na plakat” Życzliwość ma moc” oraz konkurs na życzliwą maskotkę. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, trudno było wyłonić najlepsze i najbardziej oryginalne prace. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, a najciekawsze prace zostały wyeksponowane w holu szkoły. Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe koszulki, z tegorocznym hasłem” Życzliwość ma moc”.
Wyniki konkursu plastyczno-technicznego:
Kategoria "Życzliwa Maskotka"
Klasy 1-3
I miejsce: Olga Kuruc, 1a
II miejsce: Lena Głuszko, 2a
III miejsce: Elisa Bernardi,3b
Maciej Kukotko,2c
Pola Przybylska,1aZofia Sitek 1c
Klasy 4-8
I miejsce: Yelyzaweta Kott, 8a
II miejsce: Aleksandra Szczyrek,5c
III miejsce: Katarzyna Ułasiewicz,5c
Kategoria "Plakat"
Klasy 1-3
I miejsce: Julia Corr,3b
II miejsce: Maja Snacka,1a
Klasy 4-8
I miejsce: Iga Boronska, 4d
II miejsce: Leon Ptak, 5c
III miejsce: Wiktor Woźnica,5a
Natalia Marciniak 5a
Wyróżnienia:
Hanna Hobgarska 2d
Barbara Szydłowska, 5c
Emilia Leszczyńska, 5c
Natalia Antoniszyn, 5c
Specjalnie wyróżnienie dla klas 1a
i 1b za wyjątkowo aktywny udział w konkursie.
21 listopada każdy uczeń naszej szkoły oraz nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni byli ubrani na kolor żółty. Ponadto w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia na temat Dnia życzliwości- zabawy integrujące grupę świetlicową, tworzenie łańcuchów dobrych i miłych słów(życzliwy telefon). Przez cały dzień działała „Życzliwa poczta”. Każdy uczeń naszej szkoły mógł przesłać życzenia, miłe słowo dla wybranych kolegów i koleżanek oraz dla dyrekcji szkoły i wybranych nauczycieli. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.
Monika Adamowicz
Justyna Zapała
35
„Finansoaktywni”
VIII edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”
- W tym roku zapoznamy młodzież szkolną z pojęciem budżetu – zarówno na poziomie gospodarstwa domowego, jak i na szczeblu państwa.
- Uczniowie dowiedzą się w jaki sposób powstaje budżet obywatelski, a także jak każdy z nas może wpływać na inwestycje w swojej okolicy.
- Odbiorcą „Finansoaktywnych” są uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz ich nauczyciele.
- Program organizowany przez Ministerstwo Finansów odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
O PROGRAMIE
Finansoaktywni to program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów adresowany do uczniów i nauczycieli klas 5., 6., 7. i 8.szkół podstawowych VIII edycja, której misja brzmi: Budżet. Plan do działania! Uczniowie zapoznają się z pojęciem budżetu– od rodzinnego do budżetu państwa oraz dowiedzą się, w jak sposób mogą uczestniczyć planowaniu wydatków poprzez budżet obywatelski. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji i Nauki. Zgłoszenia do programu i konkursu trwają do 8 maja 2023 roku. Bezpłatne zestawy edukacyjne są dostępne w szkole.
Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie:
https://finansoaktywni.pl/o-konkursie/
Zapraszam
Lesław Podhalicz
Zimowa przerwa świąteczna
W dniach od 23 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 r.
Remont szkoły sytuacja aktualna 22.12.2022 r.
Szanowni Państwo,
dobiega końca remont w Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Gałczyńskiego we Wrocławiu. Prace idą zgodnie z założonym harmonogramem. Aktualnie kończy się ostatni etap robót związany ze wzmocnieniem stropu.
Dzisiaj (22.12. 2022 r.) zalany betonem został strop placówki, czyli powstała nośna warstwa konstrukcyjna stropu, na której docelowo ułożona zostanie posadzka. A to oznacza, że rozpoczęła się właśnie przerwa technologiczna, związana z tężeniem betonu (może potrwać ok. 4 tyg.).
Gdy beton osiągnie odpowiednie parametry (właściwe stężenie i wilgotność), ruszą kolejne roboty, tj.: wykonanie końcowych warstw posadzki, malowanie pomieszczeń oraz prace porządkowe przygotowujące tę część obiektu do użytkowania.Zapewniamy, że cały czas, zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa, miejsce prowadzenia robót jest wygrodzone i zabezpieczone przed dostępem dzieci. Natomiast głośne prace prowadzone są po godzinach zajęć oraz w soboty.
Zakończenie wszystkich prac remontowych w naszej placówce planowane jest na koniec ferii zimowych, czyli jak mówiliśmy - z początkiem nowego semestru osiem klas, które uczą się obecnie w placówkach zewnętrznych, wrócą do nauki w budynku naszej szkoły.Bardzo prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość.
Z poważaniem
Halina Godlewska
Warsztaty zdrowych słodyczy
Czy słodycze mogą być zdrowe?
Otóż tak, czego mogli spróbować uczestnicy warsztatów kulinarnych, które miały miejsce podczas poniedziałkowego spotkania koła informatycznego.
Grupa dziewczyn z klas siódmych i ósmych pod czujnym okiem Pani Justyny Zapały uczestniczyła w warsztatach zdrowych przekąsek, które były wykonane tylko z produktów naturalnych bez dodatków cukru. I tak podczas spotkania przygotowywane były zdrowe słodycze bez cukru.
Dziewczyny pod okiem nauczyciela tworzyły kulki mocy z bakalii, a także według własnego przepisu zrobiły i upiekły batoniki FIT. Gorące jeszcze batoniki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników.
Nasza młodzież przekonała się, iż bakalie, płatki owsiane czy, kokosowe oraz daktyle mogą być dobrym i zdrowym zastępnikiem dla wszechobecnego cukru. W dobrym nastroju słodko i smacznie.
Warsztaty zostały zrealizowane z wykorzystaniem zakupionego sprzętu AGD w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Kolejne warsztaty już w styczniu, tym razem uczniowie młodsi wykonają zdrowe koktajle i ciasteczka.
Podsumowanie II etapu w konkursie Instalogik
Serdeczne gratulacje dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Instalogik.
W drugim etapie łącznie sklasyfikowano 5007 osób z naszej szkoły było 11 uczestników, do 3 etapu zakwalifikowały się 2561 osób, z czego 2247 według klasyfikacji ogólnopolskiej, a 314 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej.
Z naszej szkoły do III etapu awansowało 10 uczestników konkursu!!!
Nasi reprezentanci w II etapie:
- Andrzej Karpiński (5C)
- Michał Klimek (5C)
- Jan Rudziński (6A)
- Wiktor Szynglarewicz (6B)
- Jan Nowakowski (6C)
- Maja Kabarowska (7C)
- Konstanty Kolesiński (8B)
- Anna Ciastoń (8C)
- Krzysztof Foryś (8C)
- Mikołaj Bryjak (8D)
- Mateusz Pondel (8D)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom dotarcia do 2 etapu, a osobom zakwalifikowanym do 3 etapu – ogromnego sukcesu.
Nabór do projektu Erasmus+
Moi drodzy,
Od 15 grudnia rozpocznie się rekrutacja do projektu w ramach programu Erasmus+.
Tytuł projektu: „Rozwój nauczycieli i pracowników szkoły rozwojem placówki” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 34 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu.
„Akcja 1. KA122-SCH - Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej”
Nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000075764
Dokumenty aplikacyjne do projektu są do pobrania w sekretariacie szkoły oraz na stronie szkoły w zakładce projektu.
https://sp34.edupage.org/a/rozwoj-nauczycieli-i-pracownikow-szkoly-rozwojem-placowki
Nabór uczestników projektu odbędzie się od 15 grudnia 2022r. do 15 stycznia 2023r.
Dokumenty aplikacyjne prosimy składać w sekretariacie szkoły zgodnie z regulaminem.
Serdecznie zapraszamy
Konkurs Informatyczny GEEK edycja 2022/2023
Serdecznie zapraszam do udziału w III edycji konkursu GEEK Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe.
Konkurs przebiega w dwóch kategoriach:
KONCEPCJA GRY – w postaci dowolnej prezentacji pomysłu – zbioru ekranów, algorytmu, opisu gry
IMPLEMENTACJA GRY – w postaci demo, prototypu lub pełnej gry
Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, a wartościowe nagrody zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego organizowanych corocznie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne w Warszawie.
W konkursie zgłaszamy zespoły od 2 do 4 osób.
Regulamin oraz harmonogram konkursu są dostępne na stronie szkoły w zakładce konkursy informatyczne:
https://sp34.edupage.org/a/konkursy-informatyczne?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNSZzdWJwYWdlPTEw
Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Informatyczne, które po raz trzeci zaprasza do udziału w konkursie GEEK (Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe).
Na zgłoszenia oczekuję do 25 lutego 2023 r.
email: informa@spoko.pl
Zapraszam serdecznie
Lesław Podhalicz
Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "Geniallne Miejsca"
Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat miejscowości, okolicy, gdzie znajduje się Placówka uczniów.
Praca może przedstawiać postać związaną z regionem, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu.
Zgłoszenia do konkursu proszę wysłać na email: informa@spoko.pl do 15 grudnia 2022 r.
Zapraszam
Lesław Podhalicz
Konkurs ENGLISH MASTER 2023
11 stycznia 2023 w szkole odbędzie się pierwszy etap konkursu.
Konkurs jest dla uczniów klas 4-8 bez różnicowania poziomów. Regulamin konkursu oraz niezbędne dokumenty są dostępne na stronie naszej szkoły lub na stronie organizatora konkursu SP nr 90.
Chętnych uczniów zapraszam wraz z podpisanymi przez opiekunów zgodami na udział w konkursie.
Zapisy trwają do 15 grudnia.
Poniżej do pobrania plik zgoda na udział oraz regulamin do zapoznania się.
Program "Poznaj Polskę"
Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” jest częścią POLSKIEGO ŁADU.
W ramach programu rządowego uczniowie wyjadą na 3-dniową wycieczkę szkolną.
11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku, po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.
Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.
11 listopada przypada Święto Niepodległości, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. Zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r. – a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.
Szkolny Konkurs Czytelniczy
9 listopada 2022 r. osiem drużyn z klas IV-VIII wzięło udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym.
Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat książki autorstwa Grzegorza Kasdepke i Barbary Kosmowskiej „Wielki Wybuch, czyli K kontra K”, oraz książki napisanej przez Pawła Beręsewicza „Pieniądze albo kasa”.
W kategorii klas IV-VI:
1. miejsce - kl. 4a w składzie: Alan Kobiałka, Ewa Ogrodnik, Kacper Janczak, Ignacy Marchewicz
2. miejsce - kl. 5c w składzie: Kalina Modrzejewska, Maria Miszkurka, Maja Fang, Karolina Barczyk, Aleksandra Szczyrek
3. miejsce - kl. 6c w składzie: Pola Paszkowska
W kategorii klas VII-VIII:
1. miejsce - kl. 8d w składzie: Tomasz Panterałka, Filip Furtak, Krzysztof Guza, Dominik Dworowski-Plewniak
2. miejsce - kl. 7c w składzie: Maria Grąciak, Małgorzata Madera, Nika Indraszak, Maja Kabarowska
3. miejsce - kl. 7b w składzie: Hanna Karpińska, Elena Bernardi, Karina Lakwa
Wyróżnienia: Marianna Najbar kl. 4d, Maja Zając kl. 4d, Katarzyna Kaniewska kl. 5b, Hanna Sebastian kl. 5b, Milena Tyborowska kl. 5b
Serdecznie gratulujemy!
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - X.2022
Miesiąc październik jest czasem, kiedy biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej odbyły się gry, zabawy, akcje oraz konkurs plastyczny.
W szkolnym konkursie plastycznym pt. „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” wzięło udział 9 uczniów i zajęło następujące miejsca:
I miejsce ex aequo: Julia Corr kl. 3b, Elisa Bernardi 3b, Aleksandra Chlipała kl. 3b, Antoni Siwek kl. 5a, Jan Wojtków kl. 5a
II miejsce ex aequo: Hanna Łuczyńska kl. 3a, Pola Pietrzyk kl. 2c
III miejsce ex aequo: Zofia Siwek kl. 2b, Izabela Mistarz kl. 2a
W poszukiwaniach zaginionej książki, której można było poszukiwać codziennie przez cały miesiąc, wzięło udział 148 uczniów. Uczniowie, którzy brali udział w zabawie, otrzymywali każdorazowo słodki upominek. 15 uczniów odgadywało, jakie są ulubione książki z dzieciństwa pracowników szkoły, a z kolei 33 uczniów liczyło książki w bibliotece, próbując oszacować ich liczbę.
W ramach świętowania odbyły się także akcje: „Przerwa na czytanie” oraz „Podaruj książkę bibliotece”, dzięki której na półkach biblioteki szkolnej zagoszczą niebawem nowe książki.
Wszystkim uczestnikom oraz darczyńcom bardzo dziękujemy za udział, gratulujemy wyników i zapraszamy do biblioteki szkolnej!
I etap konkursu Instalogik.
I etap konkursu to pierwsza selekcja wśród uczestników, których wystartowało 8905 z 1197 szkół.
Do 2. etapu zakwalifikowano 5006 osób, z czego 4267 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 739 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej.
Progi punktowe dla poziomów nauczania na poziomie ogólnopolskim wyniosły:
- klasa 4 - 135 punktów
- klasa 5 - 140 punktów
- klasa 6 - 145 punktów
- klasa 7 - 195 punktów
- klasa 8 - 200 punktów
Z naszej szkoły brało udział 17 uczniów, do II etapu zakwalifikowali się:
1. Andrzej Karpiński 5C
2. Michał Klimek 5C
3. Jan Rudziński 6A
4. Wiktor Szynglarewicz 6B
5. Jan Nowakowski 6C
6. Maja Kabarowska 7C
7. Konstanty Kolesiński 8B
8. Anna Ciastoń 8C
9. Krzysztof Foryś 8C
10. Mateusz Pondel 8D
11. Mikołaj Bryjak 8D
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom
Lesław Podhalicz
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie