Informujemy że od 30 czerwca do 29 sierpnia sekretariat szkoły otwary będzie od godziny 7:00 do 14:00
Aktualności
Wakacyjne Godziny Pracy Sekretariatu
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025 Piątek 27.06.2025 r.
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
Piątek 27.06.2025 r.
Klasy 1-3
g. 9.00 – spotkanie w wyznaczonych salach z wychowawcą
Kl. 1A – s. 315
Kl. 1B – s. 308
Kl. 1C – s. 322
Kl. 1D – s. 307
Kl. 1E – s. 207
Kl. 2A – s. 206
Kl. 2B – s. 216
Kl. 2C – s. 222
Kl. 2D – s. 318
Kl. 2E – s. 146
Kl. 3A – s. 208
Kl. 3B – s. 214
Kl. 3C – s. 215
Kl. 3D – s. 306
Klasy 4-7
g. 9.00 – uroczyste wręczenie nagród szkolnych oraz nagród „Ołtaszynianka” – sala gimnastyczna.
Następnie przejście do wyznaczonych sal:
kl. 4A – s. 208
kl. 4B – s. 307
kl. 4C – s. 316
kl. 4D – s. 216
kl. 5A – s. 206
kl. 5B – s. 306
kl. 5C – s. 214
kl. 6A – s. 146
kl. 6B – s. 215
kl. 6C – s. 308
kl. 6D – s. 314
kl. 7A – s. 217B
kl. 7B – s. 207
kl. 7C – s. 315
Klasy 8
Godz. 11.00 – uroczyste wręczenie nagród oraz nagród „Ołtaszynianka” – sala gimnastyczna.
Następnie przejście do wyznaczonych sal:
8A – s. 215
8B – s. 216
8C – s. 306
Akcja Szkoła szkole - Pomoc Syrii
Z całego serca dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym naszej szkoły za zaangażowanie i wsparcie okazane podczas akcji charytatywnej ”Pomocna dłoń dla Syrii”. Dzięki Waszej ofiarności , empatii i gotowości do niesienia pomocy, zebraliśmy pieniądze, które za pośrednictwem Caritas trafią do najbardziej potrzebujących szkół w Syrii.
Wasze otwarte serca i solidarność pokazują, jak wiele możemy osiągnąć, gdy działamy razem.
Szczególne podziękowania kierujemy do :pani Małgorzaty Ciupy- za szydełkowe cuda, pani Katarzyny Grabowskiej- za przekazanie rzeczy do sklepiku oraz pani Agaty Mrzygłód za przepiękne obrazy.
Dziękujemy , że byliście częścią tej wyjątkowej inicjatywy.
Razem możemy więcej!
Organizatorzy
Happening o USA
W dniu 28.05.2025 odbył się happening o USA w ramach przeprowadzanej innowacji pedagogicznej przez nauczycieli: Agnieszkę Klimczewską, Radosławę Rodasik i Krzysztofa Chlewickiego. Głównym założeniem innowacji jest zapoznanie uczniów z istnieniem różnorodnych państw położonych w innych częściach świata oraz przygotowanie do świadomego uczestnictwa w życiu globalnego świata. Innowacja jest swoistą podrożą po kontynentach, która ma na celu rozwijanie u uczniów zainteresowania światem zdobywanie interdyscyplinarnej wiedzy o omawianych państwach. Służy kształtowaniu pozytywnych postaw, takich jak tolerancja czy szacunek do odrębności narodowej.
Światowy Dzień Książki 2025
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku obchody w ramach obchodów w naszej szkole odbył się happening zorganizowany z klasą 7b. W bibliotece szkolnej odbył się Turniej Okładek, a uczniowie wzięli udział w zabawie w poszukiwanie książek na półkach.
Za książkę z najładniejszą okładką uczniowie uznali „Meluzynę Noctis i mroczną głębię” Philipa Reeve’a, drugie miejsce zajęła „Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści” Michaela Birda, a ostatni na podium znalazł się „Kosmos : to o czym dorośli ci nie mówią” Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera :)
Wielki Maraton Czytelniczy dla klas II-VIII
W roku szkolnym 2024/2025 w naszej szkole odbywał się Wielki Maraton Czytelniczy dla klas II-VIII. W rywalizacji wzięło udział 27 uczniów. Poniżej wyniki etapu szolnego:
Kategoria klas II-III:
I miejsce - Maja Snacka kl. IIIa
II miejsce - Alicja Kokawska kl. IIIa
III miejsce - Karolina Furtak kl. IIIa
Kategoria klas IV-VI:
I miejsce - Witold Rydzak kl. VId
II miejsce - Nadia Paszkowska kl. VIc
III miejsce - Julia Kostrzewa kl. Vb, Hanna Plebanek kl. IVc
Kategoria klas VII-VIII:
I miejsce - Tymoteusz Furtak kl. VIIIa
II miejsce - Jan Żmuda kl. VIIa
III miejsce - Hanna Kobierzycka kl. VIIb
W Wielkim Maratonie Czytelniczym 2024/25 wzięło udział 4352 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z jedenastu województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego.
W czterech grupach wiekowych zostało nagrodzonych 870 uczniów, w tym 4 uczniów z naszej szkoły:
- laureaci: Witold Rydzak kl. VId
- finaliści: Maja Snacka kl. IIIa, Alicja Kokawska kl. IIIa
- wyróżnieni: Tymoteusz Furtak kl. VIIIa
Serdecznie gratulujemy!
XIX edycja Konkursu Międzyszkolnego „Mole Książkowe”
W roku szkolnym 2024/2025 w naszej szkole uczniowie klas II i III rywalizowali w XIX edycji Konkursu Międzyszkolnego „Mole Książkowe”, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 we Wrocławiu.
Wyniki w rywalizacji szkolnej:
I miejsce: Maja Snacka kl. IIIa
II miejsce: Lena Skuza-Lech kl. IIId
III miejsce: Magdalena Sas kl. IIId
Wyróżnienia: Laura Bojczuk kl. IIa, Izabela Milewska kl. IIa, Mikołaj Nowak kl. IIIc, Varvara Pilets kl. IIId, Julia Rudzińska kl. IId
W finale międzyszkolnym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas III i obydwie zostały laureatkami. Maja Snacka zdobyła II miejsce, a Lena Skuza-Lech wyróżnienie.
Gratulujemy!
Konkurs Piosenki Rozrywkowej 2025
- 97
Ogromny Sukces!
Z radością prezentujemy Państwu zdjęcia z Konkursu Piosenki Rozrywkowej 2025 w naszej szkole! To największe wydarzenie artystyczne w naszej placówce odbyło się 27 lutego 2025 roku i było prawdziwym świętem muzyki i talentu.Organizatorem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest nasz oddany nauczyciel muzyki, Pan Krzysztof Chlewicki. Wydarzenie to połączyło w sobie elementy konkursu, koncertu i uroczystej gali artystycznej. Na scenie, oprócz utalentowanych uczestników konkursu, wystąpili również tancerze, chórzyści i inni artyści, co stworzyło niezapomniane widowisko.Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Oto laureaci Konkursu Piosenki Rozrywkowej 2025:I miejsce: Paulina Adamska z klasy 5cII miejsce: Kornelia Sitnik z klasy 5aIII miejsce: Kamila Berkowska z klasy 6bWyróżnienia otrzymali:Milena Tyborowska z klasy 7bMaria Ligas z klasy 4cEwa Ogrodnik z klasy 8a
ZAJĘCIA NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ W RAMACH KOŁA Z FIZYKI
ZAJĘCIA NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ W RAMACH KOŁA Z FIZYKI
13 czerwca 2025r. Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej zorganizował zajęcia dla uczniów naszej szkoły, którzy odnieśli w tym roku szkolnym sukcesy z fizyki oraz aktywnie i regularnie uczestniczyli w zajęciach koła w ciągu całego roku szkolnego. Uczniowie zwiedzali i zapoznawali się z laboratoriami Katedry Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki, którą kieruje dr hab. inż. Jarosław Sotor profesor PWr. Uczniowie zwiedzili laboratoria mikroobróbki laserowej, poznali budowę lasera, dowiedzieli się jak skonstruowany jest światłowód i jak można go spawać oraz zostali zapoznani z elementami spektroskopii podczerwieni. Pracownicy naukowi dokładnie i przystępnie tłumaczyli kolejne tematy i mówili w jakich dziedzinach życia i przemysłu stosuje się poznane zagadnienia i techniki. Uczniowie zadawali dużo pytań i mieli okazję zobaczyć jak wygląda laboratorium naukowe oraz poznać pracę naukowców w dziedzinie optoelektroniki i fotoniki.
Justyna Sotor
(opiekunka koła fizycznego)
11
Plan lekcji od września 2025
Dzień dobry
Szanowni Państwo
Uprzedzam, że na skutek dużej ilości klas, a małej ilości sal, mogą pojawić się 11 lekcje dla II zmiany (kończą się o 17.35).
Proszę wziąć to pod uwagę przy planowaniu zajęć pozaszkolnych swoich dzieci.
Z poważaniem
wicedyrektor
Bożena Lichosik
Akcja Szkoła szkole- Pomoc Syrii
Z całego serca dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym naszej szkoły za zaangażowanie i wsparcie okazane podczas akcji charytatywnej ”Pomocna dłoń dla Syrii”. Dzięki Waszej ofiarności , empatii i gotowości do niesienia pomocy, zebraliśmy pieniądze, które za pośrednictwem Caritas trafią do najbardziej potrzebujących szkół w Syrii.
Wasze otwarte serca i solidarność pokazują, jak wiele możemy osiągnąć, gdy działamy razem.
Szczególne podziękowania kierujemy do :pani Małgorzaty Ciupy- za szydełkowe cuda, pani Katarzyny Grabowskiej- za przekazanie rzeczy do sklepiku oraz pani Agaty Mrzygłód za przepiękne obrazy.
Dziękujemy , że byliście częścią tej wyjątkowej inicjatywy.
Razem możemy więcej!
Organizatorzy
Detektywistyczna przygoda
KLASA 2D
Detektywistyczna przygoda trwa!
Tym razem wraz z Detektyw Meryl przenosimy się do Gdańska, gdzie z pozoru rutynowa sprawa szybko zmienia się w pełną zagadek i emocji przygodę!
Zaginiony trójząb Neptuna, tropy prowadzące na dno morza i wyścig z czasem - to właśnie zadania, które czekają na uczestników w nowym odcinku Integracyjnej Przygody Detektywistycznej.
Ale to nie wszystko! W tym wyzwaniu ćwiczymy także pamięć, spostrzegawczość i refleks, m.in. poprzez specjalną grę Detektywistyczne Memory - oczywiście w ruchowej wersji!!
Trzymajcie za nas kciuki!
Projekt SIMPAL (Sport, Integration and Mental health through Physically Active Learning) wspiera integrację uczniów ukraińskich i polskich poprzez ruch, współpracę i wspólne przygody
.@AkademiaKrokietaiLamy@isca.page (ISCA - International Sport and Culture Association)#
SIMPALproject #PhysicallyActiveLearning #ErasmusPlus
Konkurs talentów literackich
Z przyjemnością ogłaszamywyniki Międzyszkolnego Konkursu LiterackiegoBaśń Ekologiczna- nadmierny konsumpcjonizmKlasy
1-3
Wyróżnienie: O ekologicznej księżniczce
Zuzanna Skowrońska, SP 5Klasy
4-8
I miejsce: Suknia z serca czyli cena próżności
Ewa Kupeć, SP 47
II miejsce: O niesamowitej przygodzie Butelki
Nikola Migasik SP 43
Zosia i Las Drugiej Szansy
Anastasiia Bernatska, SP 47
III miejsce: Janek i puste pokoje
Michał Wojtysiak, SP 47
Wyróżnienia: Koniec półki
Gabriela Orzęcka, SP 5
Baśń o przebudzeniu księżniczki
Hanna Rąbkowska, SP 42
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu talentów literackich i ekologicznej wrażliwości.Laureatów lub ich opiekunów zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów do sekretariatu Szkoły Podstawowej Nr 34, ul. K.I.Gałczyńskiego 8 od 16-06-2025
Wyniki Ligi Klas - MARZEC
- 11
Wyniki Ligi Klas - LUTY
- 1
KLASA 2D Młodzi Detektywi na tropie!
Nasza detektywistyczna przygoda trwa! W ramach Wyzwania nr 4 projektu SIMPALrazem wyruszamy do Lwowa, by odkryć sekrety pięknego, pełnego tajemnic miasta i odnaleźć... zaginionego Watsona!Podczas tej misji skupiamy się na doskonaleniu naszych detektywistycznych zmysłów - będziemy trenować uważność, koncentrację i zapamiętywanie detali. Każdy szczegół może mieć znaczenie!Wspólnie uczymy się, jak lepiej obserwować, zapamiętywać i analizować - jak prawdziwi detektywi!Przed nami kolejna porcja wyzwań, zagadek i świetnej zabawy! Trzymajcie za nas kciuki!Projekt SIMPAL (Sport, Integration and Mental health through Physically Active Learning) wspiera integrację uczniów ukraińskich i polskich poprzez ruch, współpracę i wspólne przygody.
WIELKANOCNE KARTKI Z ŻYCZENIAMI DLA PODOPIECZNYCH WROCŁAWSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI – podsumowanie
Paczka z życzeniami dla dzieci z hospicjum wyruszyła w drogę do odbiorców i nie ogląda się za siebie😊
Z wielką radością przekazujemy, że w odpowiedzi na akcję
„Wielkanocna kartka dla podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci”dotarło do nas ponad 130 kartek z życzeniami oraz słowami wsparcia skierowanymi do najmłodszych mieszkańców hospicjum, ich rodzin oraz całego personelu.
Dziękujemy za tak piękny i liczny gest solidarności!
Wyrazy szczególnych podziękowań kierujemy na ręce Pań Katarzyny Grabowskiej i klasy 3 a oraz Katarzyny Nowińskiej i klasy 1c za wyjątkowo aktywne włączenie się we wspomnianą inicjatywę.
Ronald Regan powiedział:
„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś”.
Tak też zrobiliśmy!
Z wielkanocnymi życzeniami
ks. Marcin Bącela, Anna Włoch
AKCJA „PODAJ MYDŁO” ZAKOŃCZONA!
Z ogromną radością pragnę przekazać, że akcja „Podaj mydło” zakończyła się pełnym sukcesem! Serdecznie dziękujemy wszystkim za ciepłe i serdeczne przyjęcie wspomnianej inicjatywy.
A oto najważniejsze dane na temat wspomnianej inicjatywy:
- łącznie zebraliśmy 977 mydeł w kostkach,
- zebrane mydła wysłaliśmy w ośmiu paczkach, których masa łącznie wyniosła ponad 100 kg!
Razem zrobiliśmy bardzo, bardzo dużo!
Anna Włoch
SENBAZURU
08.05.2025 r. uczniowie SP 34 wzięli udział w akcji „Senbazuru - 80 000 żurawi dla Pokoju” w ramach inauguracji Wrocławskich Dni Japońskiej Inspiracji. Senbazuru to japońska tradycja składania tysiąca papierowych żurawi origami, które są symbolem nadziei, pokoju, wytrwałości i dążenia do spełnienia marzeń. Uczniowie naszej szkoły bardzo się zaangażowali i złożyli wspólnie aż 700 żurawi. Największe brawa należą się uczniom z klasy 3c, którzy wytrwale do ostatniego dnia sami stworzyli ich ponad 300.
W nagrodę za zaangażowanie w akcję klasa 3C wzięła udział w układaniu napisu POKÓJ z papierowych żurawi na Placu Wolności.
PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI PODAJ MYDŁO.
Archiwum Aktualności