• Finał Konkursu Instalogik 2023

• To już 3 edycja naszych zmagań w konkursie Instalogik

W roku szkolnym 2022/2023 Uczniowie naszej placówki kolejny raz

pokazali się z bardzo dobrej strony osiągając

Ogromne Sukcesy w Konkursie

Serdecznie gratuluję Laureatom, Finalistą oraz Wszystkim uczestnikom

• Job Shadowing

Grupa nauczycieli realizuje szkolenie Job Shadowing w szkole SCUOLE PARITARIE MAESTRE PIE w Rimini.

​​​​​​​​​​​​​​Zapraszamy do śledzenia aktualności z projektu na stronie bloga https://sp34wr.blogspot.com/

oraz na stronie realizowanych projektów https://projektysp34.wixsite.com/home

Tytuł projektu: Tytuł projektu: „Rozwój nauczycieli i pracowników szkoły rozwojem placówki” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 34 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu.

Nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000075764

Budżet projektu: 19.901,00 EUR

• Warsztaty z książką – projekt społeczny

Warsztaty z książką – projekt społeczny „Z książką na TY”

3 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 34 we Wrocławiu odbyły się warsztaty w ramach partnerstwa z zespołem projektu społecznego „Z książką na TY”. W warsztatach uczestniczyli uczniowie z klas 3a, 3c, 4a, 4c i 4d.

Projekt społeczny „Z książką na TY”

W dobie internetu, telefonów i telewizorów ludzie spotykają się z natłokiem rozrywek wygodnych i łatwych w konsumpcji, niewymagających wysiłku intelektualnego. Co druga osoba nie lubi lub nie czyta książek - w zeszłym roku aż 58% osób zadeklarowało, że w ciągu ubiegłych 12 miesięcy nie przeczytało ani jednej książki. Jednym z ważniejszych powodów spadku poziomu czytelnictwa jest brak nawyku czytania, który kształtuje się od najmłodszych lat.

W ten sposób powstał pomysł na nasz projekt społeczny „Z książką na TY”, stworzony w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”, prowadzony przez czterech uczniów liceum ogólnokształcącego.

CO ROBIMY?

- online - prowadzimy instagrama, tiktoka, facebooka oraz stronę internetową

- stacjonarnie – przeprowadzamy zajęcia w wybranych placówkach oświaty (dla dzieci w wieku 8-10 lat)

Szerzymy wiedzę i rozwijamy kulturę książki!

Dołącz do nas i zilustruj wybraną lub wymyśloną przez siebie książkę, używając naszej grafiki:

zksiazkanaty_dolacz do nas.pdf

5 ZALET WYNIKAJĄCYCH Z CZYTANIA KSIĄŻEK:

1. Redukcja stresu

Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Sussex w 2009 roku udowadniają, że wystarczy 6 minut spędzonych na czytaniu książki, aby poziom kortyzolu (hormonu stresu) obniżył się aż o 68%!

1. Poszerzenie zasobu słownictwa

Regularne czytanie jest w stanie zdecydowanie wzbogacić zasób słów. Dzięki bogatszemu słownictwu można lepiej wyrazić swoje zdanie, uczucia i potrzeby.

1. Pamięć

Czytanie pobudza naszą wyobraźnię poprzez tworzenie obrazów. Nasz mózg musi przyswajać wiele informacji i zapamiętywać je - tworzy nowe synapsy oraz poprawia działanie już istniejących. Dodatkowo badania w PNAS ukazały, że prawdopodobieństwo zdiagnozowania choroby Alzheimera wśród regularnie czytających ludzi jest 2,5 razy mniejsze.

1. Sen

Nawyk regularnego czytania przed snem sprawi, że sen będzie lepszy i przyjemniejszy w związku z obniżonym poziomem stresu. Książka czy ebook są najlepszą alternatywą dla telewizji bądź innych urządzeń elektronicznych ze względu na to, że nie emitują niebieskiego światła, które pobudza organizm.

1. Koncentracja

Wszechogarniający nadmiar informacji w mediach społecznościowych powoduje, że nasz mózg zaczyna przyswajać je intuicyjnie, przez co zapamiętujemy mniej i krócej skupiamy uwagę na jednej rzeczy. Czytanie książek jest treningiem skupienia, którego skutek zauważymy we wzroście efektywności naszej codziennej pracy.

Aby dowiedzieć się więcej ciekawych informacji na temat książek, sprawdź nasze social media:

Znajdziesz nas na

Instagramie: https://instagram.com/zksiazkanaty?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Facebooku: https://m.facebook.com/profile.php?id=100088606013420

Stronie internetowej: https://zksiazkanatyzzt.wixsite.com/home

ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z KSIĄŻKAMI!

• Rusza nabór do Predator Games2023

• Zapraszam do udziału w reprezentacji szkoły w zawodach gamingowych.

Reprezentacji będzie liczyła 16 uczniów, którzy ukończyli 13 lat.

szczegóły na stronie organizatora: https://predatorgames.pl/

Zgłoszenia do 22 marca na email: informa@spoko.pl lub przez Librusa

zgoda na udział dziecka w linku: zgoda do pobrania jest tutaj!!!

Serdecznie zapraszam

Lesław Podhalicz

• Nasi uczniowie są w finale!!!

7 marca 2023 roku odbył się II etap VIII Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego

w kategorii Scratch.

W etapach szkolnych uczestniczyło 105 uczniów z 24 szkół.

Do etapu półfinałowego zgłoszono 60 prac w czterech kategoriach.

Nasi uczniowie awansowali do finału w kategorii Scratch dla klas IV-VIII Szkół Podstawowych.

1. Andrzej Karpiński z klasy 5C

2. Kajetan Kilarski z klasy 7A

Finały odbędą się PCDN i PPP w Górze, plac Chrobrego- 27

22 marca 2023 r. godz. 9:00

Serdecznie Gratuluję awansu i życzę powodzenia w finałach

• Liga klas

• Wyniki Ligi klas za styczeń

link do strony z wynikami https://sp34.edupage.org/a/liga-klas

• Podsumowanie zbiórki 31.

Podsumowanie zbiórki 31.  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kierujemy ogromne podziękowania do wszystkich osób, które włączyły się w zbiórkę pieniędzy podczas tegorocznego finału na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W naszej szkole udało się zebrać kwotę

1783,70 zł.

Dziękujemy!!!