• Rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej

• Szanowni Państwo,

Zgodnie z wytycznymi Urzędu Miasta informujemy:

jeżeli chcecie, aby Wasze dziecko od września uczyło się w szkole spoza obwodu nie wypełniajcie zgłoszenia w okresie 16-22 luty tylko weźcie udział w rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca, która odbędzie się 10 marca. Rodzic kandydata wypełnia wówczas wniosek wskazując 2 szkoły spoza obwodu oraz szkołę obwodową (w której ma zagwarantowane miejsce) na ostatnim miejscu.

• Projekt Bio Canteens

• Projekt BioCanteens 2

Ma na celu zachęcanie wrocławskich szkół do przygotowywania i serwowania zdrowych i zbilansowanych posiłków oraz podnoszenia wiedzy wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w zakresie zdrowego żywienia i niemarnowania, to główne założenia nowego europejskiego projektu BioCanteens 2 realizowanego w ramach programu URBACT III .Liderem projektu jest Francja a partnerami Hiszpania i Belgia.

Projekt BioCanteens 2 promuje zdrową i ekologiczną żywność, ale także krótki łańcuch dostaw produktów do szkolnych stołówek. Wspiera lokalnych dostawców oraz promuje zakładanie eko sklepików na terenie szkół. Naszym głównym celem w ramach prowadzonego projektu jest propagowanie polityki zrównoważonego i zdrowego żywienia we wrocławskich placówkach oświatowych.

Projekt trwa od czerwca 2021r. do stycznia 2023 r.

Główne cele projektu to:
            - zachęcanie wrocławskie placówki oświatowe do przygotowywania zrównoważonych posiłków opartych na zasadzie less waste
            - współpraca z lokalnymi dostawcami produktów
            - podniesienie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży w zakresie zdrowego żywienia i niemarnowania żywności
            - wykorzystanie posiłków serwowanych przez stołówki szkolne jako inspiracja dla rodziców do przygotowywania zdrowych i urozmaiconych posiłków dla dzieci

- promowanie, zakładanie ogródków przyszkolnych

-promowanie współpracy pomiędzy partnerami projektu w celu rozpowszechniania jego efektów na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

• Ogólnopolski Konkurs Informatyczny GEEK - Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe.

Moi drodzy,

Uruchomiony został nabór do drużynowego konkursu informatycznego GEEK.

Ogólnopolski Konkurs informatyczny GEEK - Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe.

Konkurs GEEK jest rozstrzygany w dwóch kategoriach:

a. Kategoria Koncepcji [scenariusza] gry.

b. Kategoria Tworzenia [implementacji] gry.

Każda z dwóch Kategorii ma dwa etapy:

a. etap okręgowy – regionalny wyłaniający laureatów okręgowych, realizowany przez Okręgowy Komitet Organizacyjny (OKO),

b. etap centralny wyłaniający laureatów spośród prac laureatów okręgowych, realizowany przez Główny Komitet Organizacyjny (GKO).

konkursie udział biorą wyłącznie zespoły od 2 do 5 osób.

Zgłoszenia wysyłacie na adres email: informa@spoko.pl lub na Librusie.

W zgłoszeniu musi być podana nazwa zespołu, skład zespołu.

W konkursie zgłaszamy wyłącznie uczniów naszej szkoły.

Regulamin konkursu w zakładce

Zapraszam chętnych do udziału w konkursie.

Lesław Podhalicz

• Wyniki konkursu informatycznego klasy 7-8.

• Moi Drodzy

Mam ogromną przyjemność ogłosić, iż

w Konkursie Informatycznym na budowę

"Makiety drukarki 3D" w kategorii klas 7-8

zwyciężyła

Julia Zapała z klasy 7 E

w ramach otrzymanej nagrody będzie uczestniczyła

w wyjeździe dydaktycznym na: warsztaty z robotyki oraz druku 3D.

Serdecznie gratuluję

• Laureaci Konkursu Informatycznego

Moi Drodzy

Mam ogromną przyjemność ogłosić, iż zwycięską klasą

w Konkursie Informatycznym na budowę

"Makiety Robota" w kategorii klas 4-6

została klasa VB

Zwycięska klasa w ramach otrzymanej nagrody

uczestniczyła w wyjeździe dydaktycznym na:

warsztaty robotyki, druk 3D i drony

oraz zwiedzali Starą Kopalnię w Wałbrzychu.

Serdecznie gratuluję

Relacja z odbytych warsztatów