• Remont szkoły sytuacja aktualna 22.12.2022 r.

• Szanowni Państwo,

dobiega końca remont w Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Gałczyńskiego we Wrocławiu. Prace idą zgodnie z założonym harmonogramem. Aktualnie kończy się ostatni etap robót związany ze wzmocnieniem stropu.
                      Dzisiaj (22.12. 2022 r.) zalany betonem został strop placówki, czyli powstała nośna warstwa konstrukcyjna stropu, na której docelowo ułożona zostanie posadzka. A to oznacza, że rozpoczęła się właśnie przerwa technologiczna, związana z tężeniem betonu (może potrwać ok. 4 tyg.).
                      Gdy beton osiągnie odpowiednie parametry (właściwe stężenie i wilgotność), ruszą kolejne roboty, tj.: wykonanie końcowych warstw posadzki, malowanie pomieszczeń oraz prace porządkowe przygotowujące tę część obiektu do użytkowania.

Zapewniamy, że cały czas, zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa, miejsce prowadzenia robót jest wygrodzone i zabezpieczone przed dostępem dzieci. Natomiast głośne prace prowadzone są po godzinach zajęć oraz w soboty.
            Zakończenie wszystkich prac remontowych w naszej placówce planowane jest na koniec ferii zimowych, czyli jak mówiliśmy - z początkiem nowego semestru osiem klas, które uczą się obecnie w placówkach zewnętrznych, wrócą do nauki w budynku naszej szkoły.

Bardzo prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość.

Halina Godlewska

• Warsztaty zdrowych słodyczy

• Czy słodycze mogą być zdrowe?

Otóż tak, czego mogli spróbować uczestnicy warsztatów kulinarnych, które miały miejsce podczas poniedziałkowego spotkania koła informatycznego.

Grupa dziewczyn z klas siódmych i ósmych pod czujnym okiem Pani Justyny Zapały uczestniczyła w warsztatach zdrowych przekąsek, które były wykonane tylko z produktów naturalnych bez dodatków cukru. I tak podczas spotkania przygotowywane były zdrowe słodycze bez cukru.

Dziewczyny pod okiem nauczyciela tworzyły kulki mocy z bakalii, a także według własnego przepisu zrobiły i upiekły batoniki FIT. Gorące jeszcze batoniki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników.

Nasza młodzież przekonała się, iż bakalie, płatki owsiane czy, kokosowe oraz daktyle mogą być dobrym i zdrowym zastępnikiem dla wszechobecnego cukru. W dobrym nastroju słodko i smacznie.

• Podsumowanie II etapu w konkursie Instalogik

Serdeczne gratulacje dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Instalogik.

W drugim etapie łącznie sklasyfikowano 5007 osób z naszej szkoły było 11 uczestników, do 3 etapu zakwalifikowały się 2561 osób, z czego 2247 według klasyfikacji ogólnopolskiej, a 314 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej.

Z naszej szkoły do III etapu awansowało 10 uczestników konkursu!!!

Nasi reprezentanci w II etapie:

1. Andrzej Karpiński (5C)
            2. Michał Klimek (5C)
            3. Jan Rudziński (6A)
            4. Wiktor Szynglarewicz (6B)
            5. Jan Nowakowski (6C)
            6. Maja Kabarowska (7C)
            7. Konstanty Kolesiński (8B)
            8. Anna Ciastoń (8C)
            9. Krzysztof Foryś (8C)
            10. Mikołaj Bryjak (8D)
            11. Mateusz Pondel (8D)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom dotarcia do 2 etapu, a osobom zakwalifikowanym do 3 etapu – ogromnego sukcesu.

• Nabór do projektu Erasmus+

• Moi drodzy,

Od 15 grudnia rozpocznie się rekrutacja do projektu w ramach programu Erasmus+.

Tytuł projektu: „Rozwój nauczycieli i pracowników szkoły rozwojem placówki” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 34 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu.

Nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000075764

Dokumenty aplikacyjne do projektu są do pobrania w sekretariacie szkoły oraz na stronie szkoły w zakładce projektu.

Nabór uczestników projektu odbędzie się od 15 grudnia 2022r. do 15 stycznia 2023r.

Dokumenty aplikacyjne prosimy składać w sekretariacie szkoły zgodnie z regulaminem.

• Konkurs Informatyczny GEEK edycja 2022/2023

• Serdecznie zapraszam do udziału w III edycji konkursu GEEK Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe.

Konkurs przebiega w dwóch kategoriach:

KONCEPCJA GRY – w postaci dowolnej prezentacji pomysłu – zbioru ekranów, algorytmu, opisu gry

IMPLEMENTACJA GRY – w postaci demo, prototypu lub pełnej gry

Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, a wartościowe nagrody zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego organizowanych corocznie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne w Warszawie.

W konkursie zgłaszamy zespoły od 2 do 4 osób.

Regulamin oraz harmonogram konkursu są dostępne na stronie szkoły w zakładce konkursy informatyczne:

Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Informatyczne, które po raz trzeci zaprasza do udziału w konkursie GEEK (Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe).

Na zgłoszenia oczekuję do 25 lutego 2023 r.

email: informa@spoko.pl

Zapraszam serdecznie

Lesław Podhalicz

• Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "Geniallne Miejsca"

• Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat miejscowości, okolicy, gdzie znajduje się Placówka uczniów.

Praca może przedstawiać postać związaną z regionem, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu.

Zgłoszenia do konkursu proszę wysłać na email: informa@spoko.pl do 15 grudnia 2022 r.

Zapraszam

Lesław Podhalicz