• Wyniki naboru do projektu

• Komisja rekrutacyjna dokonała analizy kart zgłoszeniowych i wyłoniła uczestników projektu realizowanego w naszej szkole.

Tytuł projektu: „Rozwój nauczycieli i pracowników szkoły rozwojem placówki” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 34 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu.

Nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000075764

Budżet: 19.901 EUR

Szczegóły w zakładce:

• Podsumowanie Dnia Życzliwości 2022

Dzień Życzliwości

21 listopada to w kalendarzu naszej szkoły wyjątkowy i niepowtarzalny dzień, gdyż od wielu już lat obchodzimy i promujemy wspaniałe święto, jakim jest Dzień Życzliwości.

Każdego roku włączamy się w obchody tego dnia, które na stałe wpisało się w tradycję naszej szkoły.

W tym roku w holu szkoły znajdowała się tablica informująca o tym wyjątkowym wydarzeniu.   W klasach powstały gazetki na temat tego święta, na korytarzach w szkole wywieszone były plakaty informujące o tym wydarzeniu.  Autorzy najciekawszych plakatów i gazetek otrzymali kolekcję unikatowych kartek ze wszystkich edycji Dnia Życzliwości, plany lekcji i kalendarzyki.

W klasach 1-8 przeprowadzony został konkurs na plakat” Życzliwość ma moc” oraz konkurs na życzliwą maskotkę. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, trudno było wyłonić najlepsze i najbardziej oryginalne prace. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, a najciekawsze prace zostały wyeksponowane w holu szkoły. Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe koszulki, z tegorocznym hasłem” Życzliwość ma moc”.

Wyniki konkursu plastyczno-technicznego:

Emilia Leszczyńska, 5c
            Natalia Antoniszyn, 5c
            Specjalnie wyróżnienie dla klas 1a
            i 1b za wyjątkowo aktywny udział w konkursie.

21 listopada każdy uczeń naszej szkoły oraz nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni byli ubrani na kolor żółty. Ponadto w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia na temat Dnia życzliwości- zabawy integrujące grupę świetlicową, tworzenie łańcuchów dobrych i miłych słów(życzliwy telefon). Przez cały dzień działała „Życzliwa poczta”. Każdy uczeń naszej szkoły mógł przesłać życzenia, miłe słowo dla wybranych kolegów i koleżanek oraz dla  dyrekcji szkoły i wybranych nauczycieli. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

Monika Adamowicz

Justyna Zapała

• „Finansoaktywni”

• VIII edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”

• W tym roku zapoznamy młodzież szkolną z pojęciem budżetu – zarówno na poziomie gospodarstwa domowego, jak i na szczeblu państwa.
            • Uczniowie dowiedzą się w jaki sposób powstaje budżet obywatelski, a także jak każdy z nas może wpływać na inwestycje w swojej okolicy.
            • Odbiorcą „Finansoaktywnych” są uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz ich nauczyciele.
            • Program organizowany przez Ministerstwo Finansów odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

O PROGRAMIE

Finansoaktywni to program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów adresowany do uczniów i nauczycieli klas 5., 6., 7. i 8.szkół podstawowych VIII edycja, której misja brzmi: Budżet. Plan do działania! Uczniowie zapoznają się z pojęciem budżetu– od rodzinnego do budżetu państwa oraz dowiedzą się, w jak sposób mogą uczestniczyć planowaniu wydatków poprzez budżet obywatelski. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji i Nauki. Zgłoszenia do programu i konkursu trwają do 8 maja 2023 roku. Bezpłatne zestawy edukacyjne są dostępne w szkole.

Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie:

Zapraszam

Lesław Podhalicz